This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Maj, 2012
maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

Drodzy gimnazjaliści

W życiu każdego człowieka są takie momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy na rozstaju dróg. Decyzje, które wtedy podejmiemy, mogą zaważyć na całej naszej przyszłości. Oczywiście, kiedy stajemy twarzą w twarz z czymś nieznanym, większość z nas się boi. To właśnie wtedy, gdy jesteś poddany próbie, masz szansę dowiedzieć się, kim możesz być. Uwierz, że osoba, którą chciałbyś być, istnieje. Gdzieś po drugiej stronie ciężkiej pracy, nadziei i wiary. I poza strachem przed tym, co nas czeka. Właśnie teraz, kiedy macie wybierać nową szkołę, jesteście poddani próbie. Próbie, która może zaważyć na Waszej przyszłości. W takim razie, czy podjęliście już ostateczną decyzję Jeszcze nie? Może to dobry moment, by rozważyć złożenie dokumentów do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego!

Wasza koleżanka
Dominika Szelest

maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

Szkoła pod basenem – szkołą mundurowych!

Dyrekcja szkoły im. gen. Władysława Sikorskiego stara się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom gimnazjalistów i specjalnie dla nich otwiera coraz to nowe kierunki kształcenia. Z racji tego, że od najbliższego roku szkolnego nie będą utworzone klasy technikum, szkoła stara się przyciągnąć uczniów w trochę inny sposób.

Tym sposobem jest utworzenie trzeciej – po utworzonej w roku 2010 klasie policyjnej i w roku 2011 klasie strażackiej – klasy mundurowej, jaką będzie klasa wojskowa. Nie jest to jednak nowa inicjatywa, ponieważ taka klasa istniała już w roczniku 2000/2001, jednak nie utworzono jej po raz drugi aż do tej pory.

Co ciekawego w mundurówkach?

W klasach mundurowych będzie można uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych: strzelnica, sporty obronne, boks, musztra. Istnieje również możliwość zrobienia kursu na radiooperatora. Dodatkowo w klasie strażackiej odbędą się szkolenia ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kurs ratownika medycznego. Klasy te mają za zadanie przybliżać mechanizmy pracy w wojsku, straży, policji czy też innych służbach mundurowych, jednak nie każdy musi wiązać swej przyszłości z mundurem. Najważniejsze jest to, aby dany kierunek nas interesował i żebyśmy się w szkole czuli dobrze.

Każda z klas mundurowych będzie realizowała wybrane przedmioty na poziomie rozszerzonym. Będą to:
- Klasa strażacka: biologia, chemia, fizyka
- Klasa policyjna: język angielski, geografia, WOS
- Klasa wojskowa: matematyka, historia, język
angielski

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole, bo jak głosi hasło: POD BASENEM ŻYCIE PŁYNIE!

Monika Iskra

maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

U nas nie tylko basen…

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli słynie z licznych aktywności nie tylko na płaszczyźnie edukacyjnej, lecz także w liczbie zajęć dodatkowych.

Kółko dziennikarskie

Młodzież zgłębia tajniki dziennikarstwa oraz redaguje gazetkę „Sikorski”. Redakcja po raz pierwszy powstała w latach 90. Gazetka szkolna to tradycja, której nie zaniedbujemy. Jest nie tylko źródłem informacji, lecz także materiałem archiwalnym o znaczeniu historycznym. W gazetce znajdziemy artykuły „z życia szkoły”, aktualne problemy społeczne, kronikę, wywiady z „gwiazdami szkoły”, recenzje filmowe, humor, ogłoszenia oraz reportaże.

 

 

Sekcja bokserska

Sekcja bokserska powstała w 2010 roku, zaś rok później utworzono w Gorzycach jej filię. Jej inicjatorem jest katecheta Artur Chomiak, który swoją przygodę z boksem rozpoczął w 1998 roku. Dziś jest licencjonowanym trenerem. Treningi cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, chętnych wciąż przybywa. Uczęszczający na boks taktują go jako sposób alternatywnego spędzenia wolnego czasu, a nie sposób eksponowania agresji. Sekcja ma liczne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej.

 

 

Koło informatyczno-szachowe

Koło informatyczno-szachowe działa drugi rok. W dobie komputerów warto nauczyć się grać w szachy. Niektórzy uczniowie prezentują bardzo wysoki pozom. Pierwsze sześć miejsc tabeli szkolnego turnieju szachowego to uczniowie o najwyższych umiejętnościach. Koło informatyczno-szachowe ma na celu upowszechnić naukę gry w szachy oraz wyłonić najlepszych uczniów w tej grze. Dąży do współpracy z innymi kołami szachowymi działającymi w Stalowej Woli i okolicy. W najbliższej przyszłości planowany jest Turniej Szachowy na poziome powiatu.

Klub radiołączności

W szkole prowadzony jest też kursu na międzynarodowy certyfikat radiooperatora. Od lat 80. klub wyszkolił ponad 300 chętnych. Nie tak dawno w naszej szkole była rekordowa liczba przeszkolonych osób w skali kraju, a może i na świecie. Posiadanie certyfikatu będzie niezwykle ważne w przypadku składania podań do szkół wyższych „mundurowych”, technicznych czy do pracy w służbach mundurowych typu policja, wojsko, ochrona czy też straż. Certyfikat pozwala również na posiadanie radiostacji o zasięgu światowym.

Warsztaty biologiczne

Celem warsztatów jest zgłębianie tajników biologii oraz redagowanie dodatku biologicznego zamieszczanego w gazetce szkolnej, który nosi tytuł „Świat biologii”. Redaktorzy przedstawiają ciekawe artykuły dotyczące życia zwierząt, roślin i człowieka. Poruszane są tematy zdrowotne, medyczne oraz zagadnienia maturalne. Gimnazjalisto, jeśli lubisz biologię, a zarazem umiesz w ciekawy i dostępny sposób redagować swoje myśli przyrodnicze, po czym z łatwością przelać je na papier – zapraszamy.

Klub Turystyczny im. Koziołka Matołka 

Klub powstał w 2003 r. Od początku swojego istnienia klub działa na dwóch gruntach – z jednej strony to organizacja wyjazdów dla młodzieży szkolnej, z drugiej zaś wycieczki przeznaczone głównie dla pełnoletnich członków klubu. Praca z młodzieżą szkolną to całoroczne propozycje wycieczek i imprez turystycznych. Przez lata młodzież miała okazję uczestniczyć w wiosennych i jesiennych wycieczkach w polskie góry, zwiedzać najpiękniejsze miasta Polski, brać udział w rajdach rowerowych, spływach kajakowych, pieszych rajdach na powitanie wiosny. Od 2006 r. klub organizuje rokrocznie wyjazdy na zieloną szkołę do Bułgarii. Cieszą się one wielką popularnością i choć są to wyjazdy innego typu niż niekończące się wędrówki po górach, to jednak, co roku zyskują coraz większa  liczbę zainteresowanych.

 

Klub fotograficzny

Klub Fotograficzny Pandora powstał w 1995 r. Uczestnicy mogą korzystać z pracowni fotograficznej oraz atelier. W początkowych latach działalność Klubu była ścisłe związana z obróbką zdjęć czarno-białych. W ramach zajęć młodzież sama wywoływała klisze oraz rzucała materiał na papier. Z biegiem czasu i szybkim postępem w dziedzinie fotografii sprzęty te odeszły w zapomnienie, ustępując miejsca fotografii cyfrowej. Działalność klubu obejmuje również obsługę fotograficzną imprez szkolnych, wykonywanie zdjęć klasowych, zdjęć do dokumentów – również do dyplomów maturalnych. Nasze zdjęcia upiększają Kronikę Szkoły. W ramach działalności wykonywane są również różne projekty graficzne – od kalendarzyka szkolnego po bilbord widoczny przed wejściem na teren szkoły.

 

Zespół Kanalia

Skład tworzy trzech chłopaków: Paweł Rybak, znany również jako „Blacha”, Patryk Bednarz oraz Adrian Młynarski, początkujący perkusista. Jest to trójka o zupełnie innych charakterach, za to doskonale się uzupełniająca. Opiekunem zespołu jest pan Przemysław Sodomir, nasz szkolny psycholog. Grają to, co lubią, czyli punka i rocka. Na próbach dzieje się bardzo dużo i towarzyszy
temu ogromna nuta humoru, np. łamiące się zapałki, czyli pałeczki. Kanalie wnoszą w mury naszej szkoły zupełnie coś nowego i wciąż nas zaskakują.

 

 Zajęcia teatralne

W szkole odbywają się zajęcia teatralne prowadzone przez Jolantę Kawę. Najczęściej przedstawiane są sztuki kabaretowe. Uczniowie z kółka teatralnego „Beznazwy” prezentują swoją twórczość w szkole oraz na zewnątrz. Młodzi aktorzy biorą udział w przeglądach teatralnych, np. przegląd zespołów szkolnych „O gęsie pióro” w SDK z licznymi sukcesami.

Marta Widła

maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

Życie według bursy

Jedni nazywają bursę Klasztorem Chaolin, a inni Więzieniem Alkatras. Dla nas, mieszkańców, jest to drugi dom. To nasza ulica sezamkowa, na której każdy ma swoje miejsce. To jedna wielka rodzina.

Monika

„Dzięki bursie zyskujemy nowe, ciekawe znajomości. Integrujemy się z rówieśnikami oraz możemy wspólnie spędzać czas. Tutaj nie tylko mamy pomoc w nauce, lecz także możemy się dobrze bawić oraz poznać przystojnych sportowców ;)

Pani Dorota i Pani Magda

„Jeżeli wybraliście szkołę w Stalowej Woli, proponujemy Wam zamieszkanie w naszej placówce. Młodzieżowa rada organizuje różne imprezy, uroczystości, dyskoteki, ogniska oraz wieczory filmowe. Masz możliwość współtworzenia życia w bursie, realizowania ciekawych pomysłów i rozwijania swoich zainteresowań”.

Piotrek

„Bursa jest miłym i przytulnym miejscem, w którym zawsze coś się dzieje. Podoba mi się tu ze względu na mieszkańców. Można się z każdym zintegrować i miło spędzać czas”.

Pani Alicja

„W naszej bursie nie ma czasu na nudy! Gdy uporasz się z obowiązkami szkolnymi, wychowawcy zorganizują ciekawe zajęcia zgodnie z Twoimi potrzebami i zainteresowaniami. Wspólne uroczystości, wyjścia do kina, zajęcia sportowe pozwolą atrakcyjnie spędzić czas w miłym towarzystwie. Bursa to społeczność międzyszkolna, w której każdy znajdzie pokrewną duszę”.

Maturzystki

„Jeśli jesteś spoza Stalowej Woli, zamieszkaj w bursie międzyszkolnej. Placówka oferuje codzienne wyżywienie, dostęp do bezprzewodowego Internetu i siłowni. Zdobywamy tutaj nowe doświadczenia oraz uczymy się samodzielności”.

Pani Teresa

„Jeżeli zamieszkasz w Bursie Międzyszkolnej, możesz liczyć na pomoc wychowawców w nauce. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz, wychowawca zawsze pomoże Ci, wyjaśni, podpowie i udzieli potrzebnych wskazówek. W naszej placówce możesz również skorzystać z pomocy koleżeńskiej. Wybitne umysły uczniowskie rozwiążą każde zadanie i pomogą zrozumieć zawiłości matmy, fizyki oraz chemii, a poligloci ułatwią poznanie języków obcych. Pamiętaj! W bursie zawsze jest ktoś, kto Ci pomoże”.

Ilona

„Dla mnie bursa jest miejscem, gdzie zawsze mogę się zwrócić do kogoś o pomoc, tutaj mam wielu przyjaciół. Kiedy nie radzę sobie w szkole, to wychowawcy w bursie oraz moi przyjaciele udzielają mi korepetycji. W tym miejscu nigdy się nie nudzę. I co najważniejsze, mam wody i prądu pod dostatkiem <śmiech>”.

Sylwia Staszowska

Strony:12»