This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Czerwiec, 2012
cze 21, 2012 - Pod basenem    No Comments

Wstępniak

Majowo-czerwcowy numer to nasza ostatnia propozycja do przeczytania na szkolnym korytarzu złożonych (ale zszytych!) A4 w tym roku szkolnym. W ósmym numerze „Sikorskiego” znajdziecie liczne opinie na temat Euro 2012, pomysły na temat uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego czy klimat przedwakacyjnej atmosfery. Nie zabraknie również miejsca na podsumowania: z jednej strony kadencji naszej pani dyrektor, z drugiej całorocznej działalności redakcji szkolnej gazetki. Zapraszamy do lektury i życzymy wspaniałych wakacji!

cze 21, 2012 - Pod basenem    No Comments

Niekryty krytyk

Jeszcze tylko kilkanaście dni i nadejdzie wyczekiwana przez wszystkich „Uroczystość zakończenia roku szkolnego”. Postanowiliśmy zapytać uczniów, jak powinno wyglądać idealne zakończenie roku szkolnego.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego schematu. Gromadzimy się na dużej auli – wchodzi sztandar – słuchamy pierwszych wersów hymnu narodowego – siadamy – odbywa się krótkie przedstawienie (podczas którego jedni są bardziej zainteresowani, drudzy mniej) – pani dyrektor wraz z nauczycielami wręczają wyróżnione świadectwa oraz nagrody z wszelkich możliwych konkursów – wychodzi sztandar – rozchodzimy się do klas po odbiór naszych świadectw. Czy taki plan ostatniego dnia w szkole nam się podoba? Czy gdyby uczniowie mogli przejąć to wydarzenie, wymyśliliby coś lepszego?

Pomysł 1: koncertowo, na słodko

„Na zakończeniu roku zamiast głupich występów powinny być zabawne skecze znanych komików i kilku zespołów, które nie zamulają atmosfery (czyli więcej Kanali)” – mówi Ewa z klasy II. Muzyka na „odchodne” wydaje się być świetnym pomysłem dla niejednego z nas. Nie pogardzilibyśmy nawet atmosferą godną prawdziwych koncertów, czyli m.in. stanie pod sceną i śpiewanie razem z zespołem. „Przydałyby się też darmowe lody dla każdego” – śmieje się Ewa. Może niekoniecznie lody, ale cokolwiek na osłodzenie tego pożegnania.

Pomysł 2: krócej

„Zakończenie roku szkolnego w dotychczasowej wersji mi się nie podoba, ponieważ jest zbyt długie. Powinno trwać znacznie krócej” – powiedziała nam Kasia z klasy I. Faktycznie, długie przedstawienia, które często są dość mało słyszane ze względu na problemy techniczne (nagłośnienie), bywają bardzo nużące. Można by również w jakiś sposób usprawnić system wręczania nagród, by uczniowie niezainteresowani nie musieli zakłócać całej uroczystości.

Pomysł 3: inicjatywa pozaszkolna

Z kolei Paweł z klasy III ma inny pomysł: „Po zakończeniu roku powinniśmy zorganizować ogniska klasowe lub jakąś dyskotekę. Byłaby to impreza godna ludzi XXI wieku”. Od zawsze imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego, jakie odbywają się w naszych wąskich, klasowych ekipach, cieszą się popularnością. Wszystko oczywiście zależy od zgrania klasy i dobrych relacji. Czerwcowa pogoda często dopisuje na tyle, by móc całą klasą spędzić wieczór i noc przy ognisku, wspominając cały rok.

Na przyszłość

Jak widzimy, dotychczasowy porządek imprezy spotyka się z falą krytyki, ale też różnymi pomysłami na przyszłość. Mamy ich wiele, więc postarajmy się je wprowadzić w życie, aby uroczystość ta nie była podobna do stypy. Pokażmy, że jesteśmy młodymi ludźmi i potrafimy się bawić :) .
P.S. Miejmy nadzieję, że podczas zakończenia roku, jakie odbędzie się w piątek, 29 czerwca, nie będziemy zbyt wyczerpani ostatnim meczem półfinałowym Euro 2012, jaki odbędzie się dzień wcześniej…

Sławomir Adamczyk

cze 21, 2012 - Pod basenem    No Comments

Zaśpiewajmy na stadionie

Trwa Euro 2012
– wielki czas kibicowania. Wśród wielu okrzyków i przyśpiewek znalazły się dwa specjalnie przygotowane na tę okazję hymny. Jeden z nich mieliśmy możliwość wybrać sami. Co z tego wyszło, sami wiecie :)

Koko koko…
Piosenka „Koko Euro spoko” zespołu Jarzębiny z Kocudzy to oficjalny hymn Polski na Euro 2012. To połączenie ludowej przyśpiewki z nowoczesnym brzmieniem. Opinie na temat utworu są podzielone. Jedni uważają go za pozytywny przykład folkloru, inni – za żenujący przykład wiochy. W sieci pojawiło się wiele przeróbek ośmieszających ten utwór. Ale to my sami go wybraliśmy, głosując. Niektórym rzeczywiście ta piosenka podoba się, a inni wybrali ją dla żartów – by móc zobaczyć łysych pseudo kibiców z szalikami śpiewających „koko koko…” :) . Tak czy inaczej, sami wiecie, że gdy nasz szkolny radiowęzeł pokusi się o zaserwowanie nam hitu Jarzębin, wielu z nas nieświadomie nuci czy nawet śpiewa.

O o o o…Yeah ah ah ah ah…

Oficjalnym hymnem Euro 2012 została wybrana piosenka Oceany „Endless Summer”. Jest to bardzo rytmiczny i wesoły przebój. Ma wielu fanów, ale niestety nie obył się bez krytyki. Nie został, co prawda, tak skrytykowany jak nasz hymn, ale niektórzy uważają, że piosenka ta nie ma nic wspólnego z piłką nożną. Tu nasuwa się pytanie: czy piosenka na Euro musi mówić o piłce nożnej? Niekoniecznie. Musi jednak porywać kibiców do zabawy i dopingowania. Ta piosenka taka właśnie jest. Bawi nie tylko młodzież i dorosłych, lecz także tych najmłodszych kibiców. W takim razie, gdy usłyszymy w radiu „Movin’ up, Movin’ down. People turning up the sound”, podnośmy się z miejsca, podkręcajmy muzę i szalejemy! W końcu wszyscy jesteśmy gospodarzami Euro!

Sylwia Staszowska

cze 21, 2012 - Pod basenem    No Comments

Piłkarska gorączka – szaleństwo i udręka

Mistrzostwa Europy, do których przygotowywaliśmy się kilka lat, w końcu osiągnęły swoje apogeum. W miniony piątek ponad 14 mln Polaków obejrzało nasz otwierający Euro 2012 mecz. Opinię publiczną oprócz sukcesów naszej kadry narodowej, interesują plany, jakie mają na ten czas celebryci. Mnie zaś zainteresowały pomysły na spędzanie tych emocjonujących dni przez naszych uczniów i nauczycieli.

Pan Piotr Gorczyca

Będę oglądał i kibicował całym sercem Polakom i jestem z nimi do końca, bez względu na wynik.

Pan Rafał Stelmach

Oczywiście, że będę kibicował polskiej reprezentacji. Mecze będę oglądał w zależności od okazji, czyli albo w domu, albo ze znajomymi w jednym z lokali.

Pan Bartłomiej Belcarz

Euro spędzę zdecydowanie na kibicowaniu przed telewizorem. Lubię oglądać piłkę na wysokim poziomie, a Euro jest do tego znakomitą okazją. Jako typowy kibic-patriota zawsze emocjonalnie obserwuję transmisje sportowe, co odbija się na spokoju domowników. Jest wielce prawdopodobne, że na czas ważnych meczów wyemigruję do sąsiada, który ma podobne podejście do tych spraw. Zdecydowanie nie jest dla mnie obojętne kibicowanie. Mogą nawet przegrać, ale jak zostawią płuca na boisku, jestem w stanie to przeżyć.

Izabela Cebula, kl. I c LO

Szczerze mówiąc, pomimo tego, że jestem przykładnym obywatelem i szanuję swoją ojczyznę, to jakoś specjalnie nie jestem zainteresowana tym Euro 2012. Oczywiście, życzę naszym rodakom, aby jak najlepiej wypadli, ale nie będę oglądała relacji z tego widowiska. Do końca nie jest mi to obojętne, gdyż chciałabym, aby w końcu ktoś docenił Polskę, a nie widział tylko same „jej” wady.

Aleksandra Foltarz, kl. I c LO

Na pewno będę kibicować. Moim zdaniem powinien się do tego poczuwać każdy POLAK.

Żaneta, kl. I c LO

Euro 2012 to bardzo ważne wydarzenie, więc żal by mi było je przegapić. Oczywiście na czas meczów siadam ze znajomymi przed TV i czynnie włączam się do kibicowania naszym rodakom!

Magdalena Hadała, kl. I c LO

Nie mam jakiś szczególnych planów na spędzenie tego czasu. Polacy i tak nie osiągną wielkiego sukcesu, dlatego jest mi to obojętne.

Rafał, kl. I LO

Euro 2012 zamierzam spędzić wraz z kumplami w miejskiej pizzerii. Co za tym idzie, oczywiście będę kibicował. Mogą to być wielkie chwile dla Polski. Szkoda byłoby ich nie ujrzeć. Nie ważne jak będzie. Zamierzam kibicować do końca.

Pani Agnieszka Walczyk-Zalewska

Euro spędzę ze znajomymi, oglądając mecze w domu lub w jakiejś miłej knajpce. Oczywiście będę kibicować, chociaż liczę się z tym, że „nasi” mogą dość szybko odpaść z rozgrywek.

Anna, kl. I LO

Temat Euro jest dla mnie obojętny, nie interesuję się piłką nożna. Może byłoby inaczej, jeśli Polska zdobywałaby jakieś większe osiągnięcia. Jednak, mimo wszystko, trzymam kciuki za naszą reprezentację.

Pani Małgorzata Karkoszka

Chciałabym w miarę możliwości obejrzeć razem z rodziną najciekawsze meczę Euro 2012, ponieważ od dzieciństwa interesowała mnie piłka nożna. Zdarzało się, że wspólnie z tatą, który grał amatorsko w drużynie Huty Stalowa Wola uczęszczałam na mecze na stadionie w naszym mieście. Poza tym mam zamiar spędzić czas aktywnie, między innymi grając w piłkę na świeżym powietrzu, a nie tylko siedząc przed telewizorem. Oczywiście, że będę kibicować drużynie Franciszka Smudy, będę trzymać kciuki za naszych piłkarzy, żeby wyszli z grupy i zaszli jak najdalej w rozgrywkach mistrzostw. Mam nadzieję, że gra reprezentacji Polski dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Pani Agnieszka Rusinek

Euro 2012 spędzę w domu. Podejrzewam, że telewizor będzie „okupowany” przez mojego męża. Cóż, pozostaje mi tylko tolerować taki stan rzeczy i od czasu do czasu zerknąć na mecze, zwłaszcza Polaków. Oczywiście zamierzam kibicować naszym. Mam już prawie wszystkie niezbędne akcesoria: biało-czerwone czapki, farbki itp. Całym sercem jestem za Polakami i mam nadzieję, że Euro będzie dla nas może nie „KOKO”, ale z pewnością „spoko”.

Opracowała Marta Widła

Strony:123»