This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Październik, 2012
paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Wstępniak

Witamy w roku szkolnym 2012/ 2013! Przed Wami powakacyjny numer naszej gazetki „Sikorski”, która, mamy nadzieję, będzie się ukazywała, jak dotychczas, co miesiąc. Znajdziecie w niej wywiady z ciekawymi osobami ze szkoły, artykuły poruszające kontrowersyjne tematy, opisy szkolnego życia czy podsumowania naszych ankiet. W tym numerze zapraszamy Was m.in. do lektury wywiadu z naszym nowym dyrektorem, Andrzejem Koluchem, opinii pierwszoklasistów na temat pierwszych ponadgimnazjalnych wrażeń, a także do obejrzenia fotorelacji z wrześniowych wydarzeń.

paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Czas na zmiany

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie, dobiega końca kadencja Samorządu Uczniowskiego. Czy czekają nas duże zmiany? Jakie są plany na rozpoczynający się rok szkolny? Redakcja „Sikorskiego” próbuje odpowiedzieć na te pytania.

Zmiana stanowisk

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasza szkoła zyskała nowego dyrektora, a co za tym idzie nastąpiły zmiany wśród wicedyrektorów. Jak wiemy, do tej pory opiekunem SU była mgr Iwona Czopor, ale z racji objęcia nowej posady z poprzedniej musiała zrezygnować. W bieżącym roku szkolnym nad pracą Samorządu czuwać będą mgr Natalia Banach i mgr Aleksandra Płatnerz. Czy sprawdzą się one w nowej funkcji? Trzymamy kciuki.

Plany na przyszłość

Odbyliśmy krótką rozmowę z mgr Natalią Banach. Zadaliśmy jej pytania dotyczące planów SU na przyszły rok i kampanii wyborczej. „Mam zaszczyt pracy z młodymi i aktywnymi ludźmi. Wszystkie działania będziemy planować razem na spotkaniach Samorządu. W końcu jesteśmy drużyną.” – mówiła nowa opiekun SU. Jak zapewnia, kampania wyborcza rozpocznie się najpewniej po 7 października. Miejmy nadzieję, że Samorząd Uczniowski będzie pracował lepiej niż w roku poprzednim. Być może zmiany dobrze wpłyną na działania przedstawicieli braci uczniowskiej.

Nasze oczekiwania

Jakie zadania stawiają przed Samorządem uczniowie naszej szkoły? Justyna z klasy I powiedział nam: „Chciałabym, żeby SU działał równie prężnie jak w mojej poprzedniej szkole. Powinien on organizować imprezy dla uczniów – chociaż wiem, że nowa podstawa programowa temu nie sprzyja. Moim zdaniem opiekun Samorządu również powinien być wybierany, to uczniowie powinni obrać osobę, z którą chcą działać, a nie dyrekcja”. Na zmiany czeka Tomek z klasy II: „Mam nadzieję, że Samorząd wreszcie zacznie działać. Ma on takie wielkie możliwości, a robi tak mało. Być może nowy rok szkolny przyniesie zmiany i to na lepsze”.

Redakcja również ma taką nadzieję. Jednocześnie apelujemy do osób kreatywnych, ambitnych, pragnących zmian – kandydujcie w wyborach na przewodniczącego szkoły!

Sławek Adamczyk

paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Lubię nowe wyzwania

Przez najbliższe 5 lat, zaczynając od września 2012 roku, nasza szkoła będzie zarządzana przez nowego dyrektora – pana Andrzeja Kolucha. O tym, jak stał się dyrektorem, jakie plany ma na przyszłość, czym się interesuje i jaki ma numer buta rozmawia Rafał Brzozowski.

Co skłoniło Pana do starania się o stanowisko dyrektora w naszej szkole?

Zdecydowałem się zawalczyć o stanowisko dyrektora, ponieważ wciąż mam chęć rozwoju. Lubię podejmować nowe wyzwania. Przyciągnęła mnie tradycja tej szkoły, absolwenci, kadra, z którą przyszło mi teraz współpracować

Według doniesień mediów pełni Pan obecnie dwa stanowiska. Czy nasza szkoła na tym nie ucierpi?

Myślę, że nie. Postaram się rozplanować swoją pracę tak, żeby nikt na tym nie ucierpiał. Obiecuję duże zaangażowanie. Jestem dumny, że mogę pracować z taką kadrą i młodzieżą w szkole z wielkimi tradycjami.

Jakie plany na rozwój szkoły zaprezentował Pan komisji konkursowej?

Przedstawiłem ogólną wizje rozwoju szkoły związaną z podkreśleniem jej cech charakterystycznych. Skupiłem się na klasach mundurowych. Zaprezentowałem pomysły na funkcjonowanie tych klas. Zapewniłem podtrzymywanie tradycji patriotycznych, a także dbałość o odpowiedni klimat wychowawczy.

Przychodząc do tej szkoły, ujrzał ją Pan jako zaniedbaną czy też bardzo dobrze prosperująca? Co pan pomyślał?

Szkołę ujrzałem jako nieźle prosperującą. W życiu nie ma jednak ideałów. Tak jak nie ma idealnego człowieka, tak nie ma idealnej szkoły. Zawsze można coś polepszyć, poprawić opracować jakiś plan, który rozwinie pewne cechy charakterystyczne
szkoły, jej atrakcyjność. Myślę, że wraz z kadrą pedagogiczną uda nam się to zrobić i że za kilka lat będzie można powiedzieć, że ten, który przyszedł tutaj w 2012 r., nic nie zepsuł, a jeszcze trochę poprawił.

Jakie zmiany przewidywane są na najbliższy czas?

Planujemy wraz z kadrą pedagogiczną działania, które pozwolą uatrakcyjnić naukę w naszej szkole. Myślimy o boisku wielofunkcyjnym. Chcemy poszerzyć zakres współpracy z MOSiR-em. Zadbamy o powiększenie bazy sportowej. Jest plan całkowitej termomodernizacji szkoły. Zacieśniliśmy współpracę z jednostką wojskową z Niska, ze Strzelcem, z Komendą Powiatową Policji i Państwową Strażą Pożarną w Stalowej Woli, a także z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stalowej Woli i Charzewic. Nie będziemy szkolić policjantów, wojskowych czy strażaków, ale chcemy przygotować młodzież do tego rodzaju służby.

Co dla Pana jest najważniejsze w stosunkach z uczniami?

Partnerstwo. Obustronny szacunek. Szeroko pojęta współpraca. Współtworzenie rzeczywistości, jaką jest szkoła. Szacunek jest dla mnie niezmiernie ważny.

Co dyrektor myśli na temat swojego pierwszego wystąpienia przed naszą społecznością uczniowską? Był stres?

Delikatny stres zawsze jest obecny przed wystąpieniami publicznymi. Oczywiście, pierwsze wystąpienie w nowym miejscu związane jest z trochę większym stresem. Ważne jest jednak, by był to stres mobilizujący, a nie hamujący. Myślę, że taki u mnie był. Mam nadzieję, że wypadłem nieźle, ale ocena należy do Was.

Jak Pan spędza wolne chwile?

W tym momencie każdą wolną chwilę spędzam, opiekując się córeczką. Oprócz tego basen, sauna, troszeczkę wysiłku fizycznego.

Jakie są Pana zainteresowania?

Mimo braku czasu staram się być człowiekiem aktywnym. Sport towarzyszy mi tak naprawdę  przez całe życie. Dominujące jest pływanie, sporty walki, sporty siłowe. Poza tym lubię dobrą książkę, film. Chodzę również do teatru.

Uczęszcza Pan na siłownię?

Myślę, że posiadam predyspozycje do uprawiania sportów siłowych, jednak na siłowni nie byłem od 8 lat. Kiedyś bawiłem się troszeczkę ciężarami i przy okazji krotka rada: Co naturalnie wypracowane, pozostaje na całe życie.

Jaki jest Pana ulubiony dzień tygodnia i dlaczego?

Pewnie jak dla większości sobota. Jest to dzień wypoczynku, relaksu. Choć można także aktywnie odpoczywać. Zawsze jest jeszcze niedziela. Lubię każdy dzień, w którym oprócz pracy mogę rozwijać swoje zainteresowania.

paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Andrzej Koluch

Dyrektor naszej szkoły. Żonaty. Od niedawna tato – ma córeczkę. Ukończył technikum mechaniczne „pod Hutą” (dzisiejszy CEZ), następnie był uczniem w Policealnej Szkole Medycznej im. H. Chrzanowskiej na kierunku fizjoterapia. Tytuł magistra zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie. Od 2000 r. pracuje jako nauczyciel. Posiada uprawnienia instruktora boksu. Ma optymistyczne podejście do życia („Życie jest piękne. Czasami bywa trudne, ale nadal jest piękne”). Jego numer buta to 45.

Strony:123»