Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Grudzień, 2012
gru 12, 2012 - Pod basenem    No Comments

Wstępniak

Wstępniak

Drodzy czytelnicy święta coraz bliżej, za oknami coraz więcej śniegu. Naszym grudniowym numerem chcemy umilić Wam te- coraz chłodniejsze dni. Przygotowaliśmy ciekawe artykuły m. in. o imprezach, które odbyły się w naszej szkole oraz problemach związanych z życiem szkolnym uczniów. Życzymy miłego czytania :) .

gru 12, 2012 - Pod basenem    No Comments

Wrzesień przez cały rok !

Wrzesień przez cały rok!
Nowy przewodniczący Samorządu uczniowskiego ZSP 1 Niedawno w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013. Wygrał je Dawid Wrzesień. Redakcja „Sikorskiego” postanowiła zadać kilka pytań nowo upieczonemu Przewodniczącemu. Zapraszamy do lektury!
1.Dlaczego zgłosiłeś swoją kandydaturę do wyborów?
D.W.: Chciałem przede wszystkim sprawdzić siebie, zobaczyć, czy jestem w stanie pełnić taką funkcję. Oczywiście namowy osób z klasy miały na moją decyzję kluczowy wpływ.
2. Jakie są plany Samorządu na nadchodzący rok?
D.W.: Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby praca Samorządu była dobrze oceniana przez społeczność szkolną. Wszystkie osoby do Niego należące mają dużo nowych i ciekawych pomysłów. Jesteśmy gotowi na wyzwania, nawet te najtrudniejsze.
3. Czy uważasz, że dotychczasowy Samorząd pracował prężnie?
D.W.: Nie mnie to oceniać, aczkolwiek nie mam nic do zarzucenia poprzedniemu Samorządowi. Uważam, że pracował prężnie i starał się, aby w szkole było jak najbardziej przyjemnie.
4. Czy będą organizowane spotkania z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego?
D.W.:Oczywiście, spotkania całego Samorządu będą się odbywać dość często, a tam opinia każdego z osobna jest równia ważna. Nie wprowadzimy żadnej zmiany, jeżeli ktoś się na nią nie zgodzi. W końcu Samorząd to jedna drużyna. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich uczniów do dzielenia się z nami swoimi pomysłami
5. Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów?
D.W.: Jestem bardzo zadowolony, ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się wygranej. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos.
Przewodniczący SU nie udzielił odpowiedzi na dwa następujące pytania: „Co byś przede wszystkim zmienił w naszej szkole?” oraz „ Jakie korzyści będą płynąc z pracy Samorządu dla uczniów?”
Gratulujemy wygranych wyborów i dziękujemy za pozostałe odpowiedzi. Całemu Samorządowi życzymy miłej i owocnej pracy, która – miejmy nadzieję – przyniesie wiele korzyści całej społeczności szkolnej. Przekazanie władzy nowemu Przewodniczącemu odbyło się 22. listopada, w czasie uroczystości pasowania klas pierwszych, także pierwsze udane wystąpienie Dawid ma już za sobą.
Justyna Babiracka

gru 12, 2012 - Pod basenem    No Comments

Bańkowe szaleństwo

Bańkowe szaleństwo

Aukcja Baniek, 3 grudnia 2012 r. Już od kilku lat w naszej szkole odbywa się aukcja baniek choinkowych. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród uczniów, jak i nauczycieli. Dochody z niej są przekazywane na cele charytatywne.
W poniedziałek 3 grudnia 2012r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się charytatywna aukcja baniek choinkowych. Rozpoczęła się o 12 na dużej auli i trwała do około godziny 14. Zebrane pieniądze zostaną przekazane potrzebującym oraz uzdolnionym uczniom naszej szkoły . Bombki, które były licytowane, zostały ozdobione m.in. przez Panią posłankę Renatę Butryn, starostę Roberta Filę, telewizję Stella, przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Antoniego Kłosowskiego oraz nauczycieli naszej szkoły. Na licytacji znalazła się również bańka wykonana przez naszego Pana dyrektora Andrzeja Kolucha. Każda była jedyna w swoim rodzaju, pomalowana farbami lub ozdobiona inną techniką, która zachwycała. Do prawie każdej dołączony był certyfikat, np. zwalniający klasę z odpowiedzi lub zapewniający przełożenie sprawdzianu. Licytacja była bardzo zacięta. Brali w niej udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także nauczyciele. Kwota, od której zaczynała się licytacja każdej bańki wynosiła 10 zł. Najdroższa okazała się bombka wykonana przez Panią Monikę Ciołkosz, która została sprzedana wraz z certyfikatem przełożenia sprawdzianu za 135 zł. Również nasz Pan dyrektor wylicytował bańkę, a nawet dwie. Jedną w wysokości 105 zł, natomiast drugą za 55 złotych . Mieliśmy okazję zobaczyć taniec brzucha z motywami indyjskimi, oraz usłyszeć kilka piosenek wprowadzający nas w zbliżający się dużymi krokami świąteczny czas. Kolędy zostały wykonane przez nasz szkolny zespół muzyczny „Gamonie”. Kwota, którą udało nam się zebrać z wylicytowanych baniek i wejściówek wyniosła 2793 zł.

Aukcja Baniek, 3 grudnia 2012 r.
Ewelina Oleszek, Jagoda Wolano

 

 

 

 

 

.

gru 12, 2012 - Pod basenem    No Comments

Praktyki zawodowe – przyjemność czy obowiązek?

Praktyki zawodowe – przyjemność czy obowiązek?

W październiku zapytaliśmy uczniów technikum z klasy I a, co sądzą o praktykach zawodowych, które mają w planie zajęć i na które uczęszczają.

Praktyki zawodowe - przyjemność czy obowiązek? Klasa w sali warsztatów z panem Januszem Gortychem.

Opiekunem praktyk jest pan Janusz Gortych. Są to zajęcia, które pozwalają uczniom technikum rozwinąć umiejętności związane z ich zainteresowaniami. Sami praktykanci twierdzą, że uczęszczając na praktyki, mile spędzają czas przy czynnościach, które lubią. Z odpowiedzi naszych rozmówców wynika, że cenią te zajęcia. Dzięki nim mogą się nauczyć nowych i przydatnych czynności, np. diagnozowania i naprawiania pojazdów samochodowych oraz pomiarów silników. Uczniowie tej klasy technikum interesują się motoryzacją i swoją przyszłość wiążą z pracą w zawodzie mechanika samochodowego.
Jeden z uczniów pozytywnie ocenia praktyki, ze względu na miłą atmosferę towarzyszącą wspólnej pracy, jednak z drugiej strony twierdzi, że warsztat naszej szkoły jest zbyt ubogi i jest zbyt mało czasu na nauczenie się wszystkiego, co ważne.
Informacji udzielali uczniowie klasy I a T.
Karolina Dominek, Angelika Idec

Strony:123»