Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Kwiecień, 2013
kwi 2, 2013 - Pod basenem    No Comments

Wstepniak

Nowy numer gazetki trafia w Wasze ręce z opóźnieniem, ale mamy nadzieję, że znajdziecie ciekawe artykuły, omawiające ostatnie wydarzenia. Życzymy miłej lektury i pozdrawiamy z wiosennym uśmiechem, choć wiosny za oknami jeszcze nie widać.

kwi 2, 2013 - Pod basenem    No Comments

Trzecia powiatowa spartakiada młodziezy

Chociaż pogoda splotła figla i zima nie odpuściła, gorąca atmosfera panowała pierwszego dnia wiosny w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.
Trzecia z kolei spartakiada przyciągnęła w progi MOSiR-u byłą mistrzynię olimpijską, mistrzynię świata i wielokrotną mistrzynię Europy w pływaniu- Otylię Jędrzejczak. Nie mogło również zabraknąć jednego z najlepszych polskich komentatorów sportowych, pochodzącego ze Stalowej Woli- Edwarda Durdy, któremu w komentowaniu wydarzeń pomagał Waldemar Pawłowski.


Jak co roku nie zawiodły również Szkoły Ponadgimnazjalne, w rywalizacji o puchar stawiło się 7 drużyn z powiatu stalowowolskiego.

Drużyny złożone z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców rywalizowały między sobą w konkurencjach takich jak: bieg w worku czy bieg z piłką rehabilitacyjną. Nie zabrakło także konkurencji dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół, którzy, podobnie jak ich uczniowie popisywali się sprawnością fizyczną.
Rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje a także głośny, kulturalny doping ze strony kibiców. Pomiędzy konkurencjami uczniowie zbierali autografy Otylii, mieli chwilę czasu na zrobienie pamiątkowego zdjęcia, słuchali opowieści na temat kariery pływaczki.
Ostatecznie Spartakiadę wygrał zeszłoroczny triumfator- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ze Stalowej Woli. Nasza szkoła uplasowała się na znakomitym czwartym miejscu, zdobywając upominki od starostwa.


W trakcie dekoracji każda z drużyn otrzymała gratulacje od Otylii Jędrzejczak, która wielokrotnie podkreślała swoje zadowolenie z wizyty w Stalowe Woli. Wspomniała także o wspaniałej atmosferze, którą można było zawdzięczać zarówno organizatorom, jak i zawodnikom oraz kibicom.
Gwiazda poprosiła na zakończenie wszystkich o okrzyk: Jesteśmy najlepsi!

Natalia Godawska

kwi 2, 2013 - Pod basenem    No Comments

Za miesiac matura

Egzamin dojrzałości inaczej mówiąc matura tuż, tuż.
To od niej będzie zależeć dalsza przyszłość tegorocznych maturzystów, którzy już w maju zmierzą się jak dotąd z najważniejszym egzaminem w ich życiu.
Porozmawiałam z uczennicą III klasy na temat matury i przygotowań do niej.
-Co czujesz przed maturami ?
-Lekki strach oczywiście Większość mówi, że w ubiegłym roku matura była prosta, więc w tym mogą dać coś trudniejszego.
-A jak idą przygotowania ?
-Całkiem nieźle. Czas na powtórki już rozplanowany i obym się tylko tego konsekwentnie trzymała do końca, to wszystko zdążę powtórzyć i ze zdaniem nie powinno być problemu.
-Którego z przedmiotów maturalnych obawiasz się najbardziej?
-Jak większość matematyki. Nie mam większych problemów z tym przedmiotem, ale ze zdenerwowania można popełnić proste błędy, które bardzo wpływają na rozwiązania.
-A jak poszły próbne matury ?
-Próbne pisałam bez jakiegokolwiek przygotowania, bo chciałam sprawdzić ile umiem. Wszystko zdałam bez problemu, ale najgorzej poszła mi matma.

Tegorocznym maturzystom redakcja Sikorskiego, życzy jak najlepiej zdanej matury : )

Patrycja Gielarek

 

kwi 2, 2013 - Pod basenem    No Comments

Z pamietnika pierwszoklasistki

Dziś „pseudowiosna”,  jutro lato, pojutrze jesień i w kółko to samo…tak właśnie mija czas. Starsi ludzie twierdzą, że w naszym kochanym aż nader rozwiniętym współczesnym świecie wszystko dzieje się o wiele szybciej. Suma summarum… muszę przyznać im rację, ale to wszystko wina nikogo innego, tylko i wyłącznie człowieka, który ostatnimi czasy nabawił się defektu mózgu. Nie rozumiem. Po co mu się tak śpieszyć?! Za czym on tak goni?! Czasami odnoszę wrażenie, że dzisiejszy homo sapiens wcale nie jest już taki…sapiens. Nie mówię o wszystkich: mam na myśli tych takich egoistycznych, którzy trwają w idiotycznym przekonaniu, że będą żyć wiecznie, przynajmniej tak się zachowują. Kohelet (świętej pamięci) pewnie się w grobie przewraca, spoglądając na nasze dzikie zachowania, albowiem „wszystko to marność nad marnościami i pogoń za wiatrem” jak zwykł mawiać. Czasami dobrze się jest zatrzymać i zastanowić nad celem naszej ziemskiej wędrówki, tudzież nad sensem naszego życia. Po drodze można znaleźć odpowiedź na pewne pytanie pozostające dotychczas bez odpowiedzi, a mianowicie dlaczego dzisiejsza młodzież tak bardzo stroni od nauki? A no właśnie! Ten temat pragnę poruszyć w moich dzisiejszych rozważaniach. Pozwolę sobie porównać naukę do wiary. Każde dziecko od małego jest uczone modlitwy, tego, że ma się chodzić do kościoła, przekazywane są mu podstawowe informacje o Bogu. Wokół niego znajdują się obrazy świętych, krzyże,  różańce i na tym opiera się jego „wiara”,  tak samo jest z nauką brzdąca:  dorośli próbowali nam uświadomić, że kiedyś pójdziemy do szkoły będziemy się uczyć z różnych podręczników, potem zdobędziemy pracę i będziemy żyli długo i  szczęśliwie. Natomiast według mnie zarówno kwestia religii, jak i nauki jest o wiele bardziej skomplikowana… jest tak skomplikowana, że aż prosta! Dziś ludzie mimo iż zgrywają tytanów, są zagubieni w tym wielkim ciasnym świecie i nieufni wobec siebie nawzajem, a żeby wszystko było tak jak należy, wystarczy się zaangażować całym sobą w dana sytuację. Trzeba tego doświadczać i to praktykować. A kiedy już będziemy gotowi poświęcić się za sprawę, damy radę przeżyć. Z poważaniem XD

Strony:12»