This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Listopad, 2013
lis 16, 2013 - Pod basenem    No Comments

Wstępniak

Witamy jesiennie w drugim numerze naszej gazetki szkolnej. Ostatnie tygodnie obfitowały w ważne wydarzenia, z których najważniejszym były oczywiście obchody 75-lecia istnienia naszej Szkoły. Możemy już dziś powiedzieć, że wszystko wyszło wspaniale, uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym zaangażowaniem w organizację tego jubileuszu i po raz kolejny mamy prawo być dumni. Także obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w tym roku przybrały ciekawą formę. Odbyły się też  różne konkursy, m. in. Konkurs matematyczny i konkurs wiedzy o naszej szkole. No i oczywiście rodzice zapoznali się z naszymi wynikami w nauce w czasie zebrania. Nadchodzący czas również  zapowiada się ciekawie, bo jak widomo w grudniu organizowane się w naszej Szkole różne akcje charytatywne. Naprawdę, nie możemy narzekać, że w „Sikorskim” nic się nie dzieje. Wszystkim uczniom życzymy dużo energii i zapału  oraz zaangażowania w życie naszej szkolnej społeczności. W końcu szkoła to nasz drugi dom.

Redakcja

lis 16, 2013 - Pod basenem    No Comments

Jubileusz naszej szkoły

8 listopada nie był zwyczajnym dniem dla naszej szkoły. Był to dzień pełen wspomnień, świętowania, a przede wszystkim spotkania kilku pokoleń, które miały okazję zintegrowania się. Świętowaliśmy bowiem 75-lecie istnienia i pracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego. Warto zaznaczyć, że w tym roku 75 lat ukończył Centralny Ośrodek Przemysłowy, który powstawał w tym samym czasie, co zespół szkół.

W wyjątkowy sposób uczciliśmy jubileusz funkcjonowania naszej szkoły. 0 godz. 10.30 na dużej auli odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły. Przygotowana część artystyczna była okazją do wspomnień, jak i uświadomienia sobie tego, jak szybko upływający czas rozwinął i przekształcił szkołę, która posiada obecnie jedną z najciekawszych ofert dla uczniów. Z okazji rocznicy został przygotowany pyszny tort urodzinowy, który był zwieńczeniem tego niezwykle ważnego wydarzenia. Podczas uroczystości dyrektor szkoły pan Andrzej Koluch dokonał pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

   

 

Niepowtarzalną atmosferę zapewnił wystrój szkoły, jak i muzyka towarzysząca poczęstunkowi, który miał miejsce po zakończonej akademii. Była to specjalna okazja do spotkania i rozmów między ludźmi, którzy przed wieloma laty uczęszczali do naszej szkoły, jak i tymi, którzy chodzą do niej obecnie. Znakomicie przygotowane posiłki i pięknie zastawione stoły robiły bardzo dobre wrażenie. Ponadto można było obejrzeć kroniki opisujące dzieje szkoły na przestrzeni wielu lat.

To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięciu uczniów, nauczycieli i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli. Miejmy nadzieję, że przed nami kolejne lata owocnej pracy naszej szkoły.

Małgorzata Kułaga i Karolina Puzio, II c  

lis 16, 2013 - Pod basenem    No Comments

Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

Od listopada w naszej szkole działa nowy Samorząd Uczniowski. W związku z tym Redakcja gazetki Sikorski specjalnie dla wszystkich zainteresowanych przeprowadziła rozmowę z Marzeną Raczycką z kalsy II a- świeżo upieczoną przewodniczącą SU oraz jedną z opiekunek „dziesięciu wspaniałych” Panią Natalią Banach.

  

 

Możecie spać spokojnie! Na ten rok nie są przewidywane żadne radykalne zmiany. Cele wytyczone przez przedstawicieli braci uczniowskiej są jak najbardziej możliwe do realizacji. Zwyciężczyni wyborów na pytanie o reformy odpowiada” „… Nie chcę rzucać słów na wiatr, dlatego niewiele obiecywałam na samym początku… Na pewno będę starała się wynegocjować więcej wycieczek dla każdej klasy oraz godne warunki do korzystania z toalety … Liczę na przychylność Pana Dyrektora”. Ponadto nasza koleżanka z klasy mundurowej oświadcza, iż jest otwarta na wszelkie propozycje napływające od uczniów nienależących oficjalnie do SU i obiecuje, że nie pozostanie obojętna na żadną prośbę.

Z kolei od Pani Natalii Banach dowiedziałyśmy się, iż jednym z zadań grupy wybrańców jest oprawa różnych uroczystości. W ostatnim czasie SU mógł się wykazać przy obchodach związanych z 75 rocznicą powstania naszej szkoły. Nauczycielki sprawujące nadzór nad funkcjonowaniem reprezentantów rzeszy uczniowskiej są mile zaskoczone zaangażowaniem Marzeny Raczyckiej oraz Weroniki Jurek podczas piątkowego wydarzenia. Najbliższą akcją, jaką będzie przygotowywał w całości SU jest Świąteczna Aukcja Baniek, z której zebrany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów ZSP 1 oraz pomoc dzieciom Kresowian na Ukrainie. Miejmy nadzieje, że znowu uda mu się zapunktować w oczach opiekunek tudzież całej społeczności szkolnej. Trzymamy kciuki!

Serdecznie dziękuję Marzenie Raczyckiej oraz Pani Natalii Banach za rozmowy dla potrzeb szkolnej gazetki oraz w imieniu całej redakcji, życzę udanej współpracy.

 Z poważaniem XD 

lis 16, 2013 - Pod basenem    No Comments

Nowa matura tuż tuż…

Matura 2015 zbliża się wielkim krokami. Pierwszy rok nauki uczniów, którzy będą pisać maturę na nowych zasadach już minął. Był to czas, w którym każdy uczeń mógł podjąć początkową decyzję o przedmiotach, które pragnie zdawać na egzaminie dojrzałości w 2015 roku.

  

 

Nowa matura, którą uczniowie będą pisać po zmianach, jakie wprowadziła Pani minister Krystyna Szumilas niesie ze sobą wiele zmian. Przede wszystkim maturzyści będą musieli zdać co najmniej jeden przedmiot rozszerzony. W maturze ustnej z języka polskiego odstąpi się od prezentacji, natomiast maturzyści będą musieli zmierzyć się z wylosowanym na miejscu pytaniem, składającym się z tekstu i pytania. Zdający będzie musiał przygotować spontaniczną wypowiedź ustną. Inne matury nie ulegną drastycznym zmianom. Przedmioty obowiązkowe będą zdawane na poziomie podstawowym, a dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Jednak wszystkie zadania będą się teraz skupiały na umiejętnym operowaniem wiedzą.

Według Justyny  – uczennicy klasy II LO matura 2015 nie jest odpowiednio przygotowana, więc się jej obawia. Natomiast Łukasz uważa, że egzamin ten będzie trudno zdać, ale po dobrym przygotowaniu i przy dużych chęciach każdy powinien dać radę.

Pani Iwona Czopor zapytana o zdanie na temat matury 2015 stwierdziła, że trudno jest teraz  cokolwiek powiedzieć, gdyż jest zbyt wcześnie. Nauczyciele są dopiero szkoleni,  a oceny matur zazwyczaj dokonuje się po tym, gdy się odbędą.  W najgorszej sytuacji jesteśmy my, uczniowie drugich klas liceum, gdyż to na nas przeprowadzany jest eksperyment „matura po kolejnych zmianach”. Pozostaje więc życzyć sobie i kolegom optymizmu.

Ewelina Oleszek

Strony:12»