This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Archive from Luty, 2014
lut 22, 2014 - Pod basenem    No Comments

Wstępniak

Wstępniak

Witamy w drugim semestrze roku szkolnego. Po zasłużonym odpoczynku w czasie ferii wróciliśmy z nowym zapałem do pracy i nauki. Zima w pełni, lecz u nas w szkole jak zwykle ciepła atmosfera. Czekając na cieplejsze dni, życzymy miłej lektury naszej gazetki. I życzymy sukcesów w nowym semestrze.

lut 22, 2014 - Pod basenem    No Comments

O najpiękniejsza ze słabości !

 Jak my młodzi mamy postrzegać miłość?
Czy tak, jak śpiewa wokalista Happysadu ”(…)miłość, to gdy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze(…)”? Czy może w romantyczny i wyjątkowy sposób, który ukazuje nam Pismo Święte w Pieśni nad Pieśniami: „Umiłowany mój śnieżnobiały i rumiany, Najznakomitszy spośród tysięcy”? Czy też ogranicza się do trzymania się za ledwie kciuki i całowania w usta prawie przez chusteczkę, jak uważa spora część katechetów? Albo miłość to ex aequo wolna miłość; przetworzony produkt konsumpcjonizmu, ponadczasowa moda, biznes, na którym permanentnie zbija się kokosy, eufemistyczne określenie wykorzystywania czyjejś uległości dla zaspokojenia własnych potrzeb: tych, którymi włada Eros, tudzież materialnych…?
Lub z innej beczki- miłości nie ma! – jak twierdzą ci,(o ironio), najbardziej pokrzywdzeni przez jej niespełniony nadmiar? Czy to potwierdzona naukowo choroba psychiczna przez wszystkowiedzących amerykańskich naukowców?
Osobiście odniosę się do jakże trafnego ujęcia miłości w ogóle, które w znacznej części przypadków podważa nasze nastoletnie afekty-
„Ustami świadczyć miłość- to nie miłość”.
Miłość to przede wszystkim działanie, łańcuch przyczynowo-skutkowy; kocham Cię, więc robię to i to, chcę Twojego dobra (patrz: rodzice. Tak, właśnie rodzice). I przede wszystkim- NIE PRZESTAJĘ CIĘ KOCHAĆ, BO TAMTEN BLONDYN W PLANECIE MIAŁ LEPSZĄ KLATĘ.
Wychodzę z założenia, że selekcja to ważna rzecz, istotna część egzystencji, dobrego smaku i droga do najtrafniejszego z wyborów, nie musisz przecież traktować każdego „dotychczasowego” jako Romea przez życie na zawsze aż do śmierci. To nie znaczy jednak, że rozwiązłość, którą nabywamy poprzez częste zmienianie partnerów wbrew lewicującym ideologiom czemukolwiek dobremu służy. A gdy w tej pralce odrzuceń przegapisz coś istotnie wartościowego? Jak poznasz pełnię smaku pączka z nadzieniem, jeśli ugryziesz tylko kawałek spieczonego spodu? I gdzie w tej rekrutacji zmysłowość?
Skacząc z kwiatka na kwiatek, dojrzałości się nie nauczysz, skąd ja to znam… :)

 

Nimfa z pierwszej klasy

lut 22, 2014 - Pod basenem    No Comments

Niebieskie światło – dobre czy złe ?

 Niebieskie światło emitowane przez ekrany smartfonów, tabletów i monitory komputerów może powodować problemy z zasypianiem i pogarszać jakość snu. Z drugiej strony –pobudzić lepiej niż filiżanka mocnej kawy.
W naszym codziennym otoczeniu pojawia się coraz więcej urządzeń emitujących niebieskie światło. Ten rodzaj światła, powoduje u nas problemy z zasypianiem . Wśród uczniów problem niewyspania jest bardzo permanentny. Większość osób z naszej szkoły musi dojeżdżać z daleka, a lekcje zaczynają się o 7:15, co oznacza wstawanie bardzo wcześnie. Po powrocie do domu każdy chce odpocząć, a popularną formą spędzania czasu przez dzisiejszą młodzież jest używanie tabletów czy komputerów. Długie korzystanie z tych urządzeń powoduje to, że gdy jest późno, nie chce nam się spać. Gdy już położymy się do łóżka, nie możemy zasnąć, a trzeba wstać bardzo wcześnie. To może powodować problemy w nauce, gdyż nie możemy się skupić na zajęciach, jesteśmy senni.
Niebieskie światło może nas pobudzić lepiej niż filiżanka mocnej kawy, ale czy to dobry sposób, żeby nie czuć się zmęczonym? Oczywiście udowodniono, że światło to jest zdrowsze od kofeiny, ale długie używanie urządzeń, które je emitują powoduje u nas problemy z zasypianiem. A przecież każdy z nas chce się wyspać.  A dobry, zdrowy sen to podstawa naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Dlatego drodzy uczniowie gdy chcecie się wyspać, to przeglądanie Facebooka czy pisanie maili przed snem jest kiepskim pomysłem.

 

Ewelina Oleszek  II C

 

 

lut 22, 2014 - Pod basenem    No Comments

O maturze próbnej i nie tylko…

 Matura – utrapienie wszystkich uczniów liceum i technikum oraz nauczycieli ich do niej przygotowujących, punkt kulminacyjny edukacji w szkole średniej, scenariusz naszej przyszłości, który sami sobie piszemy! To groteskowe, że od wypełnienia przez nas paru kartek papieru z zadaniami przygotowanymi przez geniuszy z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej będzie zależeć całe nasze życie. Wyniki testów maturalnych są niczym wyrok; jednym otwierają drzwi do renomowanych uczelni, natomiast INNYM (czyt. nienachalnie inteligentnym) brutalnie wciskają łopaty, sugerując szyderczo, że jedyne, do czego się nadają to kopanie rowów.
Jednakże, jak się okazuje ludzie zajmujący się zawodowo myśleniem na rzecz młodego pokolenia nie są do nas wrogo nastawieni i starają się uzmysłowić nieświadomym uczniom ich stan wiedzy i zmotywować do nauki poprzez MATURĘ PRÓBNĄ! Takowa odbyła się na terenie całego kraju w listopadzie. Oczywiście maturzyści kształcący się w szkole przy ulicy Hutniczej 17, mimo swojej wyjątkowości również musieli oddać się „intelektualnym rozrywkom” nad nieoficjalnymi arkuszami maturalnymi. Redakcja gazetki SIKORSKI zdaje sobie sprawę, że dla sporej części potencjalnych kandydatów na studia było to traumatyczne przeżycie; mimo to postanowiła ze szczególnym okrucieństwem rozdrapać świeże ciągle rany i przemaglować ofiary polskiego systemu oświaty. Jak to jest być TĘPĄ?!- tego nie dowiemy się od Patrycji z klasy III e, której wyniki zapewne umożliwiłyby studia na wymarzonym kierunku, jednakże ona sama uważa je za niezbyt zadowalające… I dobrze! Trzeba być ambitnym. Z kolei Mariola z klasy III b nie popisała się na próbnej maturze, ale dowiedziała się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie takiej, że czeka ją dużo pracy! Życzymy powodzenia! Z ogółu opinii wynika, że test nie należał do najłatwiejszych. Standardowo wszystkich na kolana rzuciła królowa nauk- matematyka ( gorące pozdrowienia dla ojca i syna z jabłkami w skrzynkach). Natomiast jak na światowców przystało najlepiej uczniowie klas III liceum i IV technikum ZSP 1 sprawdzili się w części z języka nowożytnego, czego gratulujemy.
Tak więc drogi maturzysto nie czekaj aż po majowym egzaminie dojrzałości dostaniesz oficjalne zaświadczenie o tym, że jesteś idiotą, weź się do nauki już dziś! Na „pochłanianie” materiału masz jeszcze CAŁE 3 MIESIĄCE! W sumie po co Ci życie prywatne?… Sympatyczne spotkania ze znajomymi?… Integrowanie się z ludźmi z całego świata poprzez różnego typu portale społecznościowe?… Oglądanie poruszających filmów, seriali pomagających Ci oderwać się od rzeczywistości?… skoro możesz czytać książki, tudzież rozwiązywać zadania z matematyki.

 

Z poważaniem

XD

Strony:12»