Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
lut 24, 2012 - Pod basenem    2 Comments

Jak chronimy swoje dane?

Już po raz siódmy obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych, który przypada na 28 stycznia.

W Interneciue podajemy jak na tacy informacje: o swoich związkach, zainteresowaniach, preferencjach seksualnych, poglądach religijnych czy politycznych oraz podstawowe dane personalne i kontaktowe. Ale nie każdy wie, że są one skrupulatnie przetwarzane.

Epidemia serwisów społecznościowych

Najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi w Polsce w 2010 r. były Nk.pl posiadająca ponad 12 mln kont użytkowników oraz Facebook z ponad 8 mln kont. Według badania Megapanel z 2011 roku z social media korzystają niemal wszyscy Internauci (aż 99,3 proc.) i poświęcają temu średnio około 1,5 godziny dziennie. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez np. Nk, Bebo, Myspace, Skyrock Blog, Facebook. Stały się one dla nas źródłem informacji i podstawą w komunikacji międzyludzkiej. Dzięki Facebookowi możemy się dowiedzieć wszystkiego o naszych potencjalnych „znajomych” bez komunikacji werbalnej.

Warsztat nauki

Rozwój funkcji serwisów i wzrost ich popularności spowodował, że niektórzy naukowcy zaczęli ostrzegać przed możliwością uzależnienia się. Problem ten dotyczy głównie młodych ludzi. Według naukowców nie mogą oni poradzić sobie z rosnącym zaangażowaniem w to, co dzieje się aktualnie na Facebooku. Presja zalogowania się i sprawdzenia informacji dotyczących znajomych, obejrzenia ich najnowszych zdjęć oraz porównania wyników gier czy testów jest tak silna, że zapominają oni o innych aspektach ludzkiego życia. Rosną obawy, że użytkownicy serwisów społecznościowych podają zbyt wiele informacji osobistych, co może zwiększyć liczbę przestępstw, głównie na tle seksualnym. Miejmy nadzieje, że 28 stycznia zwrócił uwagę na kwestie związane z ochroną danych i przyczyniłsię do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie.

Marta Widła

 

 

2 Comments

  • czas na gniazdka usb w czaszce
    załóżmy konta na fejsie noworodkom!
    słit focie z dziubkiem żądzą

  • Hahahahaahha! Poprzedni komentarz mnie rozbroił ;)

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!