Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
kwi 23, 2012 - Pod basenem    No Comments

Co z naszym samorządem?

Na początku roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Gazetka „Sikorski” zdecydowała się na krótkie podsumowanie działalności przedstawicieli społeczności uczniowskiej.

Krytycznym okiem

Na przerwach słyszymy komunikaty ogłaszane przez radiowęzeł: „Na tej przerwie odbywa się zebranie Samorządu”. Zadajmy więc sobie pytanie, czy SU ogranicza się tylko do organizacji spotkań i pogaduszek, czy chce zmienić szkołę na lepszą. Jak udało nam się dowiedzieć, Samorząd zorganizował: Giełdę podręczników, Pasowanie klas pierwszych i Aukcję baniek. Jednak narzuca się pytanie, czy ustawienie się do wspólnego zdjęcia i ukłon podczas pasowania możemy nazwać organizacją? Członkowie SU przez organizację Aukcji baniek i Giełdy książek podtrzymali tylko coroczną tradycję. Czy nie stać nas na nowe inicjatywy?

Opinie i oceny

Spytaliśmy przewodniczącego naszej szkoły, co sądzi o pracy swojego zespołu, a także uczniów, czy są zadowoleni ze swojego wyboru.

Dominik Czochara:

„Pracę samorządu oceniam jako dobrą. Zaplanowaliśmy wprowadzenie numerków niepytanych i nam się to udało. Nasze starania dotyczące usprawnienia pracy szatni niestety nie mogą być zrealizowane. Jako przewodniczący staram zmienić szkołę na lepszą”.

Patrycja, kl. I:

„Nie mogę się wypowiedzieć o pracy samorządu, ponieważ jej nie zauważyłam. Fajnie byłoby, gdyby organizował on jakieś imprezy np. charytatywne”.

Tomek, kl. II:

„Powodem tego, że SU nie wprowadza żadnych zmian może być brak czasu. Chyba rozumiem jego członków, przecież wszyscy mamy dużo nauki”.

Zapytaliśmy także Panią dyrektor, jak układa jej się współpraca z samorządem:

Lucyna Goc:

„Wszyscy uczniowie naszej szkoły stanowią Samorząd Uczniowski, który reprezentowany jest przez zarząd wybrany na początku roku. Ma on jedynie koordynować pracę samorządu, występować w jego imieniu do dyrekcji i instytucji. Przykładem może być wystąpienie zarządu SU w sprawie numerków niepytanych, które zakończyło się pozytywnie dla uczniów. Samorząd organizował Aukcję baniek, w wyniku której zebrano 1910 zł – piękna akcja przynosząca wiele dobrego. Zarząd SU pracuje aktywnie, jak tylko pozwalają warunki, ale nie zaszkodziłoby, aby więcej uczniów angażowało się w pracę na rzecz szkoły. Zapraszam serdecznie”.

Każdy tworzy SU

Członkowie samorządu spotykają się z falą krytyki, ale oczywiście są osoby zadowolone z ich pracy. Jak powiedziała Pani dyrektor, „Samorząd tworzą wszyscy uczniowie”. Postarajmy się zmienić naszą szkołę na lepszą.

Sławomir Adamczyk

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!