Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

U nas nie tylko basen…

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli słynie z licznych aktywności nie tylko na płaszczyźnie edukacyjnej, lecz także w liczbie zajęć dodatkowych.

Kółko dziennikarskie

Młodzież zgłębia tajniki dziennikarstwa oraz redaguje gazetkę „Sikorski”. Redakcja po raz pierwszy powstała w latach 90. Gazetka szkolna to tradycja, której nie zaniedbujemy. Jest nie tylko źródłem informacji, lecz także materiałem archiwalnym o znaczeniu historycznym. W gazetce znajdziemy artykuły „z życia szkoły”, aktualne problemy społeczne, kronikę, wywiady z „gwiazdami szkoły”, recenzje filmowe, humor, ogłoszenia oraz reportaże.

 

 

Sekcja bokserska

Sekcja bokserska powstała w 2010 roku, zaś rok później utworzono w Gorzycach jej filię. Jej inicjatorem jest katecheta Artur Chomiak, który swoją przygodę z boksem rozpoczął w 1998 roku. Dziś jest licencjonowanym trenerem. Treningi cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, chętnych wciąż przybywa. Uczęszczający na boks taktują go jako sposób alternatywnego spędzenia wolnego czasu, a nie sposób eksponowania agresji. Sekcja ma liczne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej.

 

 

Koło informatyczno-szachowe

Koło informatyczno-szachowe działa drugi rok. W dobie komputerów warto nauczyć się grać w szachy. Niektórzy uczniowie prezentują bardzo wysoki pozom. Pierwsze sześć miejsc tabeli szkolnego turnieju szachowego to uczniowie o najwyższych umiejętnościach. Koło informatyczno-szachowe ma na celu upowszechnić naukę gry w szachy oraz wyłonić najlepszych uczniów w tej grze. Dąży do współpracy z innymi kołami szachowymi działającymi w Stalowej Woli i okolicy. W najbliższej przyszłości planowany jest Turniej Szachowy na poziome powiatu.

Klub radiołączności

W szkole prowadzony jest też kursu na międzynarodowy certyfikat radiooperatora. Od lat 80. klub wyszkolił ponad 300 chętnych. Nie tak dawno w naszej szkole była rekordowa liczba przeszkolonych osób w skali kraju, a może i na świecie. Posiadanie certyfikatu będzie niezwykle ważne w przypadku składania podań do szkół wyższych „mundurowych”, technicznych czy do pracy w służbach mundurowych typu policja, wojsko, ochrona czy też straż. Certyfikat pozwala również na posiadanie radiostacji o zasięgu światowym.

Warsztaty biologiczne

Celem warsztatów jest zgłębianie tajników biologii oraz redagowanie dodatku biologicznego zamieszczanego w gazetce szkolnej, który nosi tytuł „Świat biologii”. Redaktorzy przedstawiają ciekawe artykuły dotyczące życia zwierząt, roślin i człowieka. Poruszane są tematy zdrowotne, medyczne oraz zagadnienia maturalne. Gimnazjalisto, jeśli lubisz biologię, a zarazem umiesz w ciekawy i dostępny sposób redagować swoje myśli przyrodnicze, po czym z łatwością przelać je na papier – zapraszamy.

Klub Turystyczny im. Koziołka Matołka 

Klub powstał w 2003 r. Od początku swojego istnienia klub działa na dwóch gruntach – z jednej strony to organizacja wyjazdów dla młodzieży szkolnej, z drugiej zaś wycieczki przeznaczone głównie dla pełnoletnich członków klubu. Praca z młodzieżą szkolną to całoroczne propozycje wycieczek i imprez turystycznych. Przez lata młodzież miała okazję uczestniczyć w wiosennych i jesiennych wycieczkach w polskie góry, zwiedzać najpiękniejsze miasta Polski, brać udział w rajdach rowerowych, spływach kajakowych, pieszych rajdach na powitanie wiosny. Od 2006 r. klub organizuje rokrocznie wyjazdy na zieloną szkołę do Bułgarii. Cieszą się one wielką popularnością i choć są to wyjazdy innego typu niż niekończące się wędrówki po górach, to jednak, co roku zyskują coraz większa  liczbę zainteresowanych.

 

Klub fotograficzny

Klub Fotograficzny Pandora powstał w 1995 r. Uczestnicy mogą korzystać z pracowni fotograficznej oraz atelier. W początkowych latach działalność Klubu była ścisłe związana z obróbką zdjęć czarno-białych. W ramach zajęć młodzież sama wywoływała klisze oraz rzucała materiał na papier. Z biegiem czasu i szybkim postępem w dziedzinie fotografii sprzęty te odeszły w zapomnienie, ustępując miejsca fotografii cyfrowej. Działalność klubu obejmuje również obsługę fotograficzną imprez szkolnych, wykonywanie zdjęć klasowych, zdjęć do dokumentów – również do dyplomów maturalnych. Nasze zdjęcia upiększają Kronikę Szkoły. W ramach działalności wykonywane są również różne projekty graficzne – od kalendarzyka szkolnego po bilbord widoczny przed wejściem na teren szkoły.

 

Zespół Kanalia

Skład tworzy trzech chłopaków: Paweł Rybak, znany również jako „Blacha”, Patryk Bednarz oraz Adrian Młynarski, początkujący perkusista. Jest to trójka o zupełnie innych charakterach, za to doskonale się uzupełniająca. Opiekunem zespołu jest pan Przemysław Sodomir, nasz szkolny psycholog. Grają to, co lubią, czyli punka i rocka. Na próbach dzieje się bardzo dużo i towarzyszy
temu ogromna nuta humoru, np. łamiące się zapałki, czyli pałeczki. Kanalie wnoszą w mury naszej szkoły zupełnie coś nowego i wciąż nas zaskakują.

 

 Zajęcia teatralne

W szkole odbywają się zajęcia teatralne prowadzone przez Jolantę Kawę. Najczęściej przedstawiane są sztuki kabaretowe. Uczniowie z kółka teatralnego „Beznazwy” prezentują swoją twórczość w szkole oraz na zewnątrz. Młodzi aktorzy biorą udział w przeglądach teatralnych, np. przegląd zespołów szkolnych „O gęsie pióro” w SDK z licznymi sukcesami.

Marta Widła

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!