Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
maj 7, 2012 - Pod basenem    No Comments

Szkoła pod basenem – szkołą mundurowych!

Dyrekcja szkoły im. gen. Władysława Sikorskiego stara się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom gimnazjalistów i specjalnie dla nich otwiera coraz to nowe kierunki kształcenia. Z racji tego, że od najbliższego roku szkolnego nie będą utworzone klasy technikum, szkoła stara się przyciągnąć uczniów w trochę inny sposób.

Tym sposobem jest utworzenie trzeciej – po utworzonej w roku 2010 klasie policyjnej i w roku 2011 klasie strażackiej – klasy mundurowej, jaką będzie klasa wojskowa. Nie jest to jednak nowa inicjatywa, ponieważ taka klasa istniała już w roczniku 2000/2001, jednak nie utworzono jej po raz drugi aż do tej pory.

Co ciekawego w mundurówkach?

W klasach mundurowych będzie można uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych: strzelnica, sporty obronne, boks, musztra. Istnieje również możliwość zrobienia kursu na radiooperatora. Dodatkowo w klasie strażackiej odbędą się szkolenia ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kurs ratownika medycznego. Klasy te mają za zadanie przybliżać mechanizmy pracy w wojsku, straży, policji czy też innych służbach mundurowych, jednak nie każdy musi wiązać swej przyszłości z mundurem. Najważniejsze jest to, aby dany kierunek nas interesował i żebyśmy się w szkole czuli dobrze.

Każda z klas mundurowych będzie realizowała wybrane przedmioty na poziomie rozszerzonym. Będą to:
- Klasa strażacka: biologia, chemia, fizyka
- Klasa policyjna: język angielski, geografia, WOS
- Klasa wojskowa: matematyka, historia, język
angielski

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole, bo jak głosi hasło: POD BASENEM ŻYCIE PŁYNIE!

Monika Iskra

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!