Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cze 21, 2012 - Pod basenem    No Comments

Niekryty krytyk

Jeszcze tylko kilkanaście dni i nadejdzie wyczekiwana przez wszystkich „Uroczystość zakończenia roku szkolnego”. Postanowiliśmy zapytać uczniów, jak powinno wyglądać idealne zakończenie roku szkolnego.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego schematu. Gromadzimy się na dużej auli – wchodzi sztandar – słuchamy pierwszych wersów hymnu narodowego – siadamy – odbywa się krótkie przedstawienie (podczas którego jedni są bardziej zainteresowani, drudzy mniej) – pani dyrektor wraz z nauczycielami wręczają wyróżnione świadectwa oraz nagrody z wszelkich możliwych konkursów – wychodzi sztandar – rozchodzimy się do klas po odbiór naszych świadectw. Czy taki plan ostatniego dnia w szkole nam się podoba? Czy gdyby uczniowie mogli przejąć to wydarzenie, wymyśliliby coś lepszego?

Pomysł 1: koncertowo, na słodko

„Na zakończeniu roku zamiast głupich występów powinny być zabawne skecze znanych komików i kilku zespołów, które nie zamulają atmosfery (czyli więcej Kanali)” – mówi Ewa z klasy II. Muzyka na „odchodne” wydaje się być świetnym pomysłem dla niejednego z nas. Nie pogardzilibyśmy nawet atmosferą godną prawdziwych koncertów, czyli m.in. stanie pod sceną i śpiewanie razem z zespołem. „Przydałyby się też darmowe lody dla każdego” – śmieje się Ewa. Może niekoniecznie lody, ale cokolwiek na osłodzenie tego pożegnania.

Pomysł 2: krócej

„Zakończenie roku szkolnego w dotychczasowej wersji mi się nie podoba, ponieważ jest zbyt długie. Powinno trwać znacznie krócej” – powiedziała nam Kasia z klasy I. Faktycznie, długie przedstawienia, które często są dość mało słyszane ze względu na problemy techniczne (nagłośnienie), bywają bardzo nużące. Można by również w jakiś sposób usprawnić system wręczania nagród, by uczniowie niezainteresowani nie musieli zakłócać całej uroczystości.

Pomysł 3: inicjatywa pozaszkolna

Z kolei Paweł z klasy III ma inny pomysł: „Po zakończeniu roku powinniśmy zorganizować ogniska klasowe lub jakąś dyskotekę. Byłaby to impreza godna ludzi XXI wieku”. Od zawsze imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego, jakie odbywają się w naszych wąskich, klasowych ekipach, cieszą się popularnością. Wszystko oczywiście zależy od zgrania klasy i dobrych relacji. Czerwcowa pogoda często dopisuje na tyle, by móc całą klasą spędzić wieczór i noc przy ognisku, wspominając cały rok.

Na przyszłość

Jak widzimy, dotychczasowy porządek imprezy spotyka się z falą krytyki, ale też różnymi pomysłami na przyszłość. Mamy ich wiele, więc postarajmy się je wprowadzić w życie, aby uroczystość ta nie była podobna do stypy. Pokażmy, że jesteśmy młodymi ludźmi i potrafimy się bawić :) .
P.S. Miejmy nadzieję, że podczas zakończenia roku, jakie odbędzie się w piątek, 29 czerwca, nie będziemy zbyt wyczerpani ostatnim meczem półfinałowym Euro 2012, jaki odbędzie się dzień wcześniej…

Sławomir Adamczyk

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!