Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Lubię nowe wyzwania

Przez najbliższe 5 lat, zaczynając od września 2012 roku, nasza szkoła będzie zarządzana przez nowego dyrektora – pana Andrzeja Kolucha. O tym, jak stał się dyrektorem, jakie plany ma na przyszłość, czym się interesuje i jaki ma numer buta rozmawia Rafał Brzozowski.

Co skłoniło Pana do starania się o stanowisko dyrektora w naszej szkole?

Zdecydowałem się zawalczyć o stanowisko dyrektora, ponieważ wciąż mam chęć rozwoju. Lubię podejmować nowe wyzwania. Przyciągnęła mnie tradycja tej szkoły, absolwenci, kadra, z którą przyszło mi teraz współpracować

Według doniesień mediów pełni Pan obecnie dwa stanowiska. Czy nasza szkoła na tym nie ucierpi?

Myślę, że nie. Postaram się rozplanować swoją pracę tak, żeby nikt na tym nie ucierpiał. Obiecuję duże zaangażowanie. Jestem dumny, że mogę pracować z taką kadrą i młodzieżą w szkole z wielkimi tradycjami.

Jakie plany na rozwój szkoły zaprezentował Pan komisji konkursowej?

Przedstawiłem ogólną wizje rozwoju szkoły związaną z podkreśleniem jej cech charakterystycznych. Skupiłem się na klasach mundurowych. Zaprezentowałem pomysły na funkcjonowanie tych klas. Zapewniłem podtrzymywanie tradycji patriotycznych, a także dbałość o odpowiedni klimat wychowawczy.

Przychodząc do tej szkoły, ujrzał ją Pan jako zaniedbaną czy też bardzo dobrze prosperująca? Co pan pomyślał?

Szkołę ujrzałem jako nieźle prosperującą. W życiu nie ma jednak ideałów. Tak jak nie ma idealnego człowieka, tak nie ma idealnej szkoły. Zawsze można coś polepszyć, poprawić opracować jakiś plan, który rozwinie pewne cechy charakterystyczne
szkoły, jej atrakcyjność. Myślę, że wraz z kadrą pedagogiczną uda nam się to zrobić i że za kilka lat będzie można powiedzieć, że ten, który przyszedł tutaj w 2012 r., nic nie zepsuł, a jeszcze trochę poprawił.

Jakie zmiany przewidywane są na najbliższy czas?

Planujemy wraz z kadrą pedagogiczną działania, które pozwolą uatrakcyjnić naukę w naszej szkole. Myślimy o boisku wielofunkcyjnym. Chcemy poszerzyć zakres współpracy z MOSiR-em. Zadbamy o powiększenie bazy sportowej. Jest plan całkowitej termomodernizacji szkoły. Zacieśniliśmy współpracę z jednostką wojskową z Niska, ze Strzelcem, z Komendą Powiatową Policji i Państwową Strażą Pożarną w Stalowej Woli, a także z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stalowej Woli i Charzewic. Nie będziemy szkolić policjantów, wojskowych czy strażaków, ale chcemy przygotować młodzież do tego rodzaju służby.

Co dla Pana jest najważniejsze w stosunkach z uczniami?

Partnerstwo. Obustronny szacunek. Szeroko pojęta współpraca. Współtworzenie rzeczywistości, jaką jest szkoła. Szacunek jest dla mnie niezmiernie ważny.

Co dyrektor myśli na temat swojego pierwszego wystąpienia przed naszą społecznością uczniowską? Był stres?

Delikatny stres zawsze jest obecny przed wystąpieniami publicznymi. Oczywiście, pierwsze wystąpienie w nowym miejscu związane jest z trochę większym stresem. Ważne jest jednak, by był to stres mobilizujący, a nie hamujący. Myślę, że taki u mnie był. Mam nadzieję, że wypadłem nieźle, ale ocena należy do Was.

Jak Pan spędza wolne chwile?

W tym momencie każdą wolną chwilę spędzam, opiekując się córeczką. Oprócz tego basen, sauna, troszeczkę wysiłku fizycznego.

Jakie są Pana zainteresowania?

Mimo braku czasu staram się być człowiekiem aktywnym. Sport towarzyszy mi tak naprawdę  przez całe życie. Dominujące jest pływanie, sporty walki, sporty siłowe. Poza tym lubię dobrą książkę, film. Chodzę również do teatru.

Uczęszcza Pan na siłownię?

Myślę, że posiadam predyspozycje do uprawiania sportów siłowych, jednak na siłowni nie byłem od 8 lat. Kiedyś bawiłem się troszeczkę ciężarami i przy okazji krotka rada: Co naturalnie wypracowane, pozostaje na całe życie.

Jaki jest Pana ulubiony dzień tygodnia i dlaczego?

Pewnie jak dla większości sobota. Jest to dzień wypoczynku, relaksu. Choć można także aktywnie odpoczywać. Zawsze jest jeszcze niedziela. Lubię każdy dzień, w którym oprócz pracy mogę rozwijać swoje zainteresowania.

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!