Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
paź 8, 2012 - Pod basenem    No Comments

Czas na zmiany

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie, dobiega końca kadencja Samorządu Uczniowskiego. Czy czekają nas duże zmiany? Jakie są plany na rozpoczynający się rok szkolny? Redakcja „Sikorskiego” próbuje odpowiedzieć na te pytania.

Zmiana stanowisk

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasza szkoła zyskała nowego dyrektora, a co za tym idzie nastąpiły zmiany wśród wicedyrektorów. Jak wiemy, do tej pory opiekunem SU była mgr Iwona Czopor, ale z racji objęcia nowej posady z poprzedniej musiała zrezygnować. W bieżącym roku szkolnym nad pracą Samorządu czuwać będą mgr Natalia Banach i mgr Aleksandra Płatnerz. Czy sprawdzą się one w nowej funkcji? Trzymamy kciuki.

Plany na przyszłość

Odbyliśmy krótką rozmowę z mgr Natalią Banach. Zadaliśmy jej pytania dotyczące planów SU na przyszły rok i kampanii wyborczej. „Mam zaszczyt pracy z młodymi i aktywnymi ludźmi. Wszystkie działania będziemy planować razem na spotkaniach Samorządu. W końcu jesteśmy drużyną.” – mówiła nowa opiekun SU. Jak zapewnia, kampania wyborcza rozpocznie się najpewniej po 7 października. Miejmy nadzieję, że Samorząd Uczniowski będzie pracował lepiej niż w roku poprzednim. Być może zmiany dobrze wpłyną na działania przedstawicieli braci uczniowskiej.

Nasze oczekiwania

Jakie zadania stawiają przed Samorządem uczniowie naszej szkoły? Justyna z klasy I powiedział nam: „Chciałabym, żeby SU działał równie prężnie jak w mojej poprzedniej szkole. Powinien on organizować imprezy dla uczniów – chociaż wiem, że nowa podstawa programowa temu nie sprzyja. Moim zdaniem opiekun Samorządu również powinien być wybierany, to uczniowie powinni obrać osobę, z którą chcą działać, a nie dyrekcja”. Na zmiany czeka Tomek z klasy II: „Mam nadzieję, że Samorząd wreszcie zacznie działać. Ma on takie wielkie możliwości, a robi tak mało. Być może nowy rok szkolny przyniesie zmiany i to na lepsze”.

Redakcja również ma taką nadzieję. Jednocześnie apelujemy do osób kreatywnych, ambitnych, pragnących zmian – kandydujcie w wyborach na przewodniczącego szkoły!

Sławek Adamczyk

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!