Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cze 18, 2013 - Pod basenem    No Comments

Klasy spoleczne w ZSP 1

Nasza szkoła ma bogatą ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjum, dziś najchętniej wybierane są przez nich  klasy mundurowe, które funkcjonują z niewielką przerwą od dość długiego czasu. Jednak dłuższą jeszcze tradycją poszczycić się może klasa nazywana społeczno – prawną, bo pojawiła się u nas w 1999 roku. Pomysłodawcą tego typu klasy dla uczniów o wyraźnie sprecyzowanych humanistycznych zainteresowaniach był pan doktor Bartłomiej Belcarz, nauczyciel historii, który stworzył również program innowacyjny. Wychowawczynią pierwszego rocznika, wówczas jeszcze liceum czteroletniego (1999/2000 – 2002/2003) była pani Ewa Wierzbicka, a w zastępstwie za nią pani Krystyna Matyjasek. Drugi rocznik prowadził pan Józef Krzesiński, a dwie uczennice tej klasy wygrały konkurs o Unii Europejskiej, dzięki czemu  mogły w nagrodę pojechać do Brukseli. Był to jeden z bardziej spektkularnych sukcesów wśród uczniów naszej szkoły.

Potem przez kilka lat nie było naboru do takiej klasy, bo inne cieszyły się większą popularnością. Jednak w 2007 roku reaktywacji tego kierunku kształcenia dokonała pani Agnieszka Thiede – Jędrak. Obecnie ta klasa jest chętnie wybierana przez uczniów zaczynających naukę w naszej szkole, więc jest jedną z – najczęściej dwóch propozycji dla zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi. Miejmy nadzieję, że i w tym roku we wrześniu rozpocznie naukę w pełnym składzie. 

Przypomnieliśmy historię tej klasy, bo jest częścią historii naszej sławnej szoły, a warto wiedzieć, co nieco o przeszłości, nawet tej niedawnej, bo jak mówi przysłowie: historia jest nauczycielką życia.

RaRa

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!