This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
cze 18, 2013 - Pod basenem    No Comments

Klasy spoleczne w ZSP 1

Nasza szkoła ma bogatą ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjum, dziś najchętniej wybierane są przez nich  klasy mundurowe, które funkcjonują z niewielką przerwą od dość długiego czasu. Jednak dłuższą jeszcze tradycją poszczycić się może klasa nazywana społeczno – prawną, bo pojawiła się u nas w 1999 roku. Pomysłodawcą tego typu klasy dla uczniów o wyraźnie sprecyzowanych humanistycznych zainteresowaniach był pan doktor Bartłomiej Belcarz, nauczyciel historii, który stworzył również program innowacyjny. Wychowawczynią pierwszego rocznika, wówczas jeszcze liceum czteroletniego (1999/2000 – 2002/2003) była pani Ewa Wierzbicka, a w zastępstwie za nią pani Krystyna Matyjasek. Drugi rocznik prowadził pan Józef Krzesiński, a dwie uczennice tej klasy wygrały konkurs o Unii Europejskiej, dzięki czemu  mogły w nagrodę pojechać do Brukseli. Był to jeden z bardziej spektkularnych sukcesów wśród uczniów naszej szkoły.

Potem przez kilka lat nie było naboru do takiej klasy, bo inne cieszyły się większą popularnością. Jednak w 2007 roku reaktywacji tego kierunku kształcenia dokonała pani Agnieszka Thiede – Jędrak. Obecnie ta klasa jest chętnie wybierana przez uczniów zaczynających naukę w naszej szkole, więc jest jedną z – najczęściej dwóch propozycji dla zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi. Miejmy nadzieję, że i w tym roku we wrześniu rozpocznie naukę w pełnym składzie. 

Przypomnieliśmy historię tej klasy, bo jest częścią historii naszej sławnej szoły, a warto wiedzieć, co nieco o przeszłości, nawet tej niedawnej, bo jak mówi przysłowie: historia jest nauczycielką życia.

RaRa

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!