Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
lis 16, 2013 - Pod basenem    No Comments

Nowa matura tuż tuż…

Matura 2015 zbliża się wielkim krokami. Pierwszy rok nauki uczniów, którzy będą pisać maturę na nowych zasadach już minął. Był to czas, w którym każdy uczeń mógł podjąć początkową decyzję o przedmiotach, które pragnie zdawać na egzaminie dojrzałości w 2015 roku.

  

 

Nowa matura, którą uczniowie będą pisać po zmianach, jakie wprowadziła Pani minister Krystyna Szumilas niesie ze sobą wiele zmian. Przede wszystkim maturzyści będą musieli zdać co najmniej jeden przedmiot rozszerzony. W maturze ustnej z języka polskiego odstąpi się od prezentacji, natomiast maturzyści będą musieli zmierzyć się z wylosowanym na miejscu pytaniem, składającym się z tekstu i pytania. Zdający będzie musiał przygotować spontaniczną wypowiedź ustną. Inne matury nie ulegną drastycznym zmianom. Przedmioty obowiązkowe będą zdawane na poziomie podstawowym, a dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Jednak wszystkie zadania będą się teraz skupiały na umiejętnym operowaniem wiedzą.

Według Justyny  – uczennicy klasy II LO matura 2015 nie jest odpowiednio przygotowana, więc się jej obawia. Natomiast Łukasz uważa, że egzamin ten będzie trudno zdać, ale po dobrym przygotowaniu i przy dużych chęciach każdy powinien dać radę.

Pani Iwona Czopor zapytana o zdanie na temat matury 2015 stwierdziła, że trudno jest teraz  cokolwiek powiedzieć, gdyż jest zbyt wcześnie. Nauczyciele są dopiero szkoleni,  a oceny matur zazwyczaj dokonuje się po tym, gdy się odbędą.  W najgorszej sytuacji jesteśmy my, uczniowie drugich klas liceum, gdyż to na nas przeprowadzany jest eksperyment „matura po kolejnych zmianach”. Pozostaje więc życzyć sobie i kolegom optymizmu.

Ewelina Oleszek

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!