Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
lut 22, 2014 - Pod basenem    No Comments

O maturze próbnej i nie tylko…

 Matura – utrapienie wszystkich uczniów liceum i technikum oraz nauczycieli ich do niej przygotowujących, punkt kulminacyjny edukacji w szkole średniej, scenariusz naszej przyszłości, który sami sobie piszemy! To groteskowe, że od wypełnienia przez nas paru kartek papieru z zadaniami przygotowanymi przez geniuszy z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej będzie zależeć całe nasze życie. Wyniki testów maturalnych są niczym wyrok; jednym otwierają drzwi do renomowanych uczelni, natomiast INNYM (czyt. nienachalnie inteligentnym) brutalnie wciskają łopaty, sugerując szyderczo, że jedyne, do czego się nadają to kopanie rowów.
Jednakże, jak się okazuje ludzie zajmujący się zawodowo myśleniem na rzecz młodego pokolenia nie są do nas wrogo nastawieni i starają się uzmysłowić nieświadomym uczniom ich stan wiedzy i zmotywować do nauki poprzez MATURĘ PRÓBNĄ! Takowa odbyła się na terenie całego kraju w listopadzie. Oczywiście maturzyści kształcący się w szkole przy ulicy Hutniczej 17, mimo swojej wyjątkowości również musieli oddać się „intelektualnym rozrywkom” nad nieoficjalnymi arkuszami maturalnymi. Redakcja gazetki SIKORSKI zdaje sobie sprawę, że dla sporej części potencjalnych kandydatów na studia było to traumatyczne przeżycie; mimo to postanowiła ze szczególnym okrucieństwem rozdrapać świeże ciągle rany i przemaglować ofiary polskiego systemu oświaty. Jak to jest być TĘPĄ?!- tego nie dowiemy się od Patrycji z klasy III e, której wyniki zapewne umożliwiłyby studia na wymarzonym kierunku, jednakże ona sama uważa je za niezbyt zadowalające… I dobrze! Trzeba być ambitnym. Z kolei Mariola z klasy III b nie popisała się na próbnej maturze, ale dowiedziała się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie takiej, że czeka ją dużo pracy! Życzymy powodzenia! Z ogółu opinii wynika, że test nie należał do najłatwiejszych. Standardowo wszystkich na kolana rzuciła królowa nauk- matematyka ( gorące pozdrowienia dla ojca i syna z jabłkami w skrzynkach). Natomiast jak na światowców przystało najlepiej uczniowie klas III liceum i IV technikum ZSP 1 sprawdzili się w części z języka nowożytnego, czego gratulujemy.
Tak więc drogi maturzysto nie czekaj aż po majowym egzaminie dojrzałości dostaniesz oficjalne zaświadczenie o tym, że jesteś idiotą, weź się do nauki już dziś! Na „pochłanianie” materiału masz jeszcze CAŁE 3 MIESIĄCE! W sumie po co Ci życie prywatne?… Sympatyczne spotkania ze znajomymi?… Integrowanie się z ludźmi z całego świata poprzez różnego typu portale społecznościowe?… Oglądanie poruszających filmów, seriali pomagających Ci oderwać się od rzeczywistości?… skoro możesz czytać książki, tudzież rozwiązywać zadania z matematyki.

 

Z poważaniem

XD

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!