Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
mar 19, 2014 - Pod basenem    No Comments

Kulturze obojętni?

Kulturze obojętni? Jak dobrze wiadomo, nasza szkoła słynie głównie z klas mundurowych. To wspaniale, że młodzież może pobawić się w musztrę i w bieganie z karabinami, ale czy szum wokół tych nowych profili nie sprawił, że powoli przestajemy rozwijać się kulturalnie?

Jakiś czas temu Pani Oleksy zorganizowała wyjście do teatru na spektakl pt. „Tango”. Gdy pytałam osoby z mojej klasy o to, czy pójdą, słyszałam najczęściej odpowiedzi typu: „Przepadną tylko dwie lekcje? Eee, nie opłaca się”, „Szkoda mi kasy.”, „Pewnie będzie nudne.”. Zmartwił mnie ten fakt i nieco zażenował, bo ostatecznie z mojej klasy razem ze mną poszły… dwie osoby. Młodzi ludzie częściej powinni obcować z kulturą i sztuką, bo z czasem w ich oczach to wszystko traci na wartości i na wieść o wycieczce do teatru, czy muzeum, zamiast euforii okazują swe niezadowolenie.
Dobrym sposobem na rozwinięcie młodzieży w strefie muzycznej był koncert zespołu Power Train. Oprócz porządnej dawki naprawdę dobrej muzyki, wokalista i gitarzysta – Wiesław Gałczyński dał wszystkim lekcję historii bluesa. Tak przy okazji, to ekipa radiowęzła mogłaby od czasu do czasu puszczać tego typu kawałki, urozmaicając swą stałą play listę.
No ale oprócz wspomnianych wydarzeń, to w naszej szkole nie dzieje się nic związanego z kulturą. Co z zespołem muzycznym? Wciąż prężnie zmienia swój skład, ale raczej nie zaszczyca nas swoją muzyką zbyt często. Pani Kawa prowadzi kółko teatralne, które w tym roku nie było jeszcze aktywne oraz chór mający za sobą dopiero jeden występ. Myślę, że to wina wyłącznie nas- uczniów. Brak nam chęci, brak nam pasji. Nie wiem, co mogłoby temu zaradzić. Może jakiś konkurs z atrakcyjnymi nagrodami? Przecież z większości jesteśmy materialistami. Nauczyciele, musicie nas jakoś podejść.
~Grażyna

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!