Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
paź 25, 2016 - Pod basenem    No Comments

Recenzja filmu „Jak Bog da”

Reżyserem włoskiej komedii „Jak Bóg da” jest Eduardo Falcone. Premiera odbyła się 9 kwietnia 2015 roku na świecie, natomiast na ekrany polskich kin film wszedł 26 sierpnia 2016 roku.

Tommaso (Marco Giallini), jeden z głównych bohaterów jest cenionym rzymskim kardiochirurgiem, wzbudzającym lęk całego personelu ordynatorem szpitala, a jednocześnie zagorzałym ateistą, mężem kobiety zajmującej się domem i ojcem dwojga dorosłych dzieci. Razem tworzą – jak im się wydaje –modelową rodzinę.
Kiedy syn Tommaso’a, student medycyny, zapowiada, że ma rodzinie do przekazania ważną informację, ojciec jest pewny, iż jego potomek chce przekazać wszystkim, że jest homoseksualistą. Z tego powodu kardiochirurg próbuje stwarzać pozory człowieka bardzo tolerancyjnego. Prawda okazuje się jednak inna niż spodziewał się Tommaso – syn oświadcza, iż zamierza wstąpić do seminarium. Jego decyzja wynika z fascynacji osobą księdza Pietra (Alessandro Gassman) – charyzmatycznego kapłana potrafiącego zgromadzić wokół siebie tłumy młodych ludzi, na dodatek człowieka z bujną przeszłością. I to jest właśnie moment, kiedy kończy się tolerancja ojca, który zamiary księdza Pietra uznaje za fałszywe i podejmuje próbę ich zdemaskowania.
Film porusza ważne tematy, a zarazem bawi. Przesłanie, jakie płynie z filmu „Jak Bóg da”, pokazuje, że każdy człowiek potrzebuje odnaleźć sens i cel życia. Ponadto wiara okazuje się zdecydowanie racjonalniejszą odpowiedzią od ateizmu. Relacja z Bogiem może wypełnić pustkę treścią i stać się przedziwną przygodą. Film tak naprawdę pokazuje, ze Bóg ma plan dla każdego z nas – pisze prosto po krętych liniach, ale każdemu daje szanse na zrozumienie harmonii świata.
Dawno nie było tak dobrego filmu. Z pewnością jest to film, który warto zobaczyć!

Agnieszka Pitala IIc

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!